0
يکشنبه ۱۶ اسفند ماه ۱۳۹۴
گزارشی از بزرگترین پروژه مشارکتی تاریخ تبریز /جزئیاتی در مورد پروژه عظیم مشارکتی ۱۵۰۰ میلیاردی با کاربری های تجاری تفریحی هتل درمانی و فضای سبز
گزارشی از بزرگترین پروژه مشارکتی تاریخ تبریز /جزئیاتی در مورد پروژه عظیم مشارکتی ۱۵۰۰ میلیاردی با کاربری های تجاری تفریحی هتل درمانی و فضای سبز
قرارداد بزرگترین پروژه سرمایه گذاری تاریخ تبریز به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد تومان فی ما بین شرکت ترکیه‌ای و شهرداری تبریز منعقد شد.

به گزارش اتود ،  این پروژه عظیم که اقتصاد شهری تبریز را متحول خواهد نمود یک پدیده مبارک در آستانه سال نو شمسی بود که فردایی روشن را برای تبریز رقم خواهد زد

این پروژه در محل توقفگاه فعلی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز واقع در میدان آذربایجان در عرصه‌ای به مساحت حدود ۲۶ هکتار اجرا خواهد گردید و در این مجتمع انواع کاربریها شامل هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره ، بیمارستان تخصصی، فضاهای ورزشی روباز و مسقف، فضاهای آموزشی، فرهنگی و مراکز لوکس تجاری و خدماتی بسیار وسیع  (مگامال) با احداث پارکینگ به ظرفیت ۸۵۰۰ خودرو در نظر گرفته شده است.

از ویژگیهای مهم این پروژه میتوان به  جذب سرمایه گذاری خارجی، اشتغالزایی،  استقرار آن در منطقه محروم غرب تبریز،  توسعه گردشگری پزشکی و توسعه و احداث فضای سبز به متراژ ۷۰۰۰۰ متر مربع اشاره نمود.

دکتر صادق نجفی پیش از امضای قرارداد پروژه بزرگ سرمایه گذاری و مشارکتی مرتبط با توقفگاه اتوبوسرانی تبریز گفت: خوشبختانه کمیسیون ماده پنج و شورای اسلامی شهر تبریز با نظر مثبت این پروژه سرمایه را به تصویب رساندند و باید عملیات اجرای این مجموعه بزرگ هرچه سریعتر شروع شود.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه این پروژه اولین پروژه  ای است که سرمایه گذاری آن صد درصد توسط سرمایه گذار خارجی صورت‌‌ می‌گیرد گفت: پیش از این در کلانشهر تبریز در حوزه خدمات سرمایه گذاری صد درصد خارجی اتفاق نیفتاده بود و سرمایه گذاری با این حجم قطعا تحول عظیمی در زیرساختهای فرهنگی رفاهی و گردشگری تبریز بوجود خواهد آورد.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه تا سال ۲۰۱۸ هتل های این مجموعه بزرگ باید احداث و مورد بهره برداری قرار گیرند اظهار داشت:  هر اندازه که امور مربوط به سرمایه گذاری آسان و روان باشد، جذب و تمایل سرمایه گذاران برای حضور تحول آفرین در شهر بیشتر خواهد شد؛ از این رو، شهرداری تبریز برای توسعه و آبادانی شهر و ایجاد زیرساخت‌ها همواره در کنار سرمایه گذاران خواهد بود.

شهردار تبریز افزود :  اعضای شورای شهر تبریز در راستای بهره مندی شهر از مزایای استفاده از سرمایه گذاران بخشی خصوصی یکپارچه و هماهنگ از این فعالیت‌ها حمایت دارند، اظهار داشت: با عقد قرارداد اجرایی این پروژه،  عملیات اجرایی پروژه هرچه سریعتر آغاز خواهد شد.

 

سرمایه گذار ترکیه‌ای این پروژه مشارکتی نیز در مراسم امضای قرارداد این پروژه اظهار داشت: اجرای چنین پروژه متنوع و بزرگ،  با این حجم گسترده در تبریز، این شهر را صاحب یکی از بزرگترین مجموعه های فرهنگی توریستی و خدماتی منطقه خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه این پروژه در ایران و کشورهای پیرامون مشابه ندارد گفت: این پروژه‌‌ می‌تواند به یک برند بزرگ و خوشنام برای تبریز تبدیل شده و نتایج و اثرات اجرای این پروژه بزرگ خدماتی گردشگری، فرهنگی و تفریحی بعد از اجرای آن برای شهر نمایان خواهد شد.

گفتنی است با امضای نهایی قرارداد میان شهردار تبریز و سرمایه گذار ترکیه‌ای ، مقدمات سرمایه گذاری کلان در زمینی به مساحت ۲۶ هکتار در محل توقفگاه اتوبوسرانی تبریز و با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان فراهم شده و فعالیت های اجرایی آن بزودی آغاز خواهد شد.

اطلاعات تماس
دفتر مرکزی
تلفن تماس : 33305855-041   ،   09144049096
ایمیل : Info@etude-arch.com
شبکه های اجتماعی
شرکت معماری اتود-شرکت معماری در تبریز
شرکت معماری اتود-شرکت معماری در تبریز
شرکت معماری اتود-شرکت معماری در تبریز
کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت معماری اتود می باشد
admin@etude-arch.cometude-arch.com